Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Przepuklina i rozejście kresy jak umiemy ją zdiagnozować i czy konieczna jest zabieg?

Na początku postaramy się objaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to forma, która wiąże ze sobą prawy i lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy występuje wtedy, gdy dochodzi do zmian chorobowych w jego obrębie. Na samym początku przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, ale w późniejszym okresie zwykle symptomy są tak duże, że konieczny jest chirurgiczny. Przepuklina i rozejście kresy to właśnie w obszarze jamy brzusznej umiemy ją dostrzec. Aby wykluczyć przepuklina i rozejście kresy należy wykonać rezonans magnetyczny, to będziemy pewni. Może występować jako przepuklina wrodzona i nabyta, która pojawia się w późniejszym okresie – w czasie naszego życia. Jest całkiem powszechnym schorzeniem także u pełnoletnich jak i u dzieci. Pierwsze objawy toż pojawienie się guza w okolicy brzucha. Guz nie jest bolesny, jest to substancja tłuszczowa, która będzie z czasem rozszerzać swoje kształty. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest bardzo inwazyjna. przecież jak większość pacjentów boi się jej i zwleka z udaniem się do specjalisty. Przeprowadza się ją zwykle laparoskopowo jest trochę inwazyjna, a naprawdę może zmienić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a dziewczyny w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w trakcie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione.

Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest zalecana, właśnie wtedy, jeśli już nie chcemy posiadać więcej dzieci. W okresie nowych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej więc jeśli już nie chcemy mieć dzieci wtedy doskonale jest poddać się operacji.
Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Cechuje się wielkim odsetkiem nawrotów, nawet połowa osób poddana rekonstrukcji może zaobserwować nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po zabiegu? Po zabiegu pacjent trafia do sali pooperacyjnej, gdzie powraca do siebie. Wykorzystywana jest antybiotykoterapia. W kluczowych dniach ważne jest dbanie o ranę czyli stosowanie dezynfekcji i opatrunków. Doktor po zabiegu ocenia wygląd rany i wymienia kiedy pacjent może powrócić do najbliższych. Zwykle jest to około 2-3 dni po zabiegu. Po jakimś tygodniu od zabiegu pacjent udaje się na konsultację kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – istotne jest, żeby po zabiegu nie nosić ciężarów i poprzez kilka kluczowych tygodniu uważać na siebie. Ból po zabiegu może być sprawnie zwalczany lekami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu specjalistów jeśli choroba nie odczuwamy bólu mówi, że da się z nią żyć. Jeśli jednak zaczniemy odczuwać dyskomfort jak ucisk w nadbrzuszu, problemy jelitowe warto zwrócić się do lekarza, który doradzi nam dobre formy leczenia. Większość dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a potem poddać się fizjoterapii, która zmniejszy ryzyko nawrotu.

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: